JL wellness Bytca

sauna, masáže, caffé bar

JL Wellness

Zdravotné masáže

 

Klasická masáž

Klasická masáž má mimoriadny význam pri liečení chorôb a ich prevencii, pôsobí proti únave, posilňuje zdravie a zvyšuje celkovú odolnosť organizmu. Je vhodná naozaj pre každého. Masáž prečisťuje a uvoľňuje, povzbudzuje každú bunku v tele a upokojuje myseľ. Blahodárne pôsobí proti depresii a stresu.

Najčastejšími problémovými partiami bývajú práve svaly na chrbte, obzvlášť v oblasti šije a trapézov. Príčinou je napätie, ktoré vzniká ako reakcia organizmu na psychický stres, nesprávne držanie tela a nedostatok pohybu, najmä u ľudí so sedavým zamestnaním. Celotelová masáž trvá cca 100 minút.

 

 

Masáž horúcimi bylinnými pečaťami

je unikátna komplexná procedúra, ktorá vychádza z poznatkov starých vic ako 10 000 rokov. Masíruje se celé telo, na ktoré sa najskôr nanesie špeciálny prehrievajúci detoxikačný olej a následne  sa aplikuje samotná masáž bylinnými pečaťami, čo sú parou nahriate vačky naplnené bylinkami. Masáž má výrazný relaxačný a regeneračný účinok, samotné teplo nahriatych pečatí pôsobí blahodárne na uvoľnenie stuhnutého svalstva, silice obsiahnuté v bylinkách prenikajú cez póry pokožky a napomáhajú k očiste tela rozbitím strusiek a podporujú ich vylúčenie z tela. Bylinné vrecká tiež dodajú telu energiu bylín na podporu orgánov zaťažených detoxikáciou.

 

Manuálna lymfodrenáž.

Jedná sa o jemnú masáž, ktorá sa prevádza v pomalom rytme. Touto masážou sa odvádza prebytočná tekutina z tkanív vášho tela a zároveň sa udržiava v pohotovosti a v dobrom stave váš imunitný systém. Manuálnou lymfodrenážou sa tak môže predchádzať opuchom spôsobeným nedostatočnou činnosťou lymfatického systému, môže sa do určitej miery zmierňovať celulitída a priaznivo ovplyvňovať aj váš celkový zdravotný stav.Keďže sa lymfomasáž prevádza v pomalom rytme, celotelová lymfatická masáž vrátane tváre trvá až tri hodiny. Počas procedúry i po jej skončení je nevyhnutné zabezpečiť zvýšený príjem tekutín. Čiastočná lymfomasáž nôh trvá asi hodinu, masáž rúk 30 – 40 minút.

Lymfomasáž tváre regeneruje pleť, osviežuje, obmedzuje tvorbu vrások, uvoľňuje napätie tváre. Efektívne odstraňuje únavu okolo očí – opuch, kruhy, atď. Podporuje hydratáciu tváre zvnútra, je vhodná aj po plastických operáciách alebo úrazoch. Lymfodrenáž je tiež veľmi účinná pri akné.Procedúra trvá cca 40 minút a je vhodná pre všetky ženy, ktoré sa rozhodli udržať si svieži a mladistvý vzhľad. 

Uvoľnite sa a a nechajte sa rozmaznávať týmto príjemným a láskyplným hladkaním tváre…

 

Bankovanie

Bankovanie – vákuová masáž. Liečenie odsávacími bankami je alternatívna liečebná metóda, pri ktorej sa sklenené banky rôzneho tvaru a veľkosti nahriate z vnútra teplým vzduchom prikladajú na kožu a podtlakom spôsobeným ochladením teplého vzduchu sa na ňu prisajú. Touto metódou sa dosahuje maximálneho prekrvenia postihnutého miesta s následným odstránením toxických a únavových látok. Radí sa medzi najúčinnejšie terapie pri riešení množstva zdravotných ťažkostí.

Používa sa pri chronických stuhnutiach svalstva, akútnych „seknutiach“ šije, pod lopatkami, či v oblasti krížov, ďalej pri odstraňovaní únavového syndrómu a pocitu vyčerpanosti, a ako podporná liečba celého radu chorôb. Harmonizuje energie v orgánoch a zvyšuje imunitu organizmu. Zostava trvá asi hodinu a po jej skončení sa dá podľa intenzity prekrvenia na jednotlivých miestach na chrbte diagnostikovať zdravotný stav vnútorných orgánov.

 

 

Špeciálne masáže

 

Medová masáž

Medová masáž je starý komplexný liečiteľský postup, pri ktorom sa odstraňujú staré štruktúry a jedy z tkanív, výrazne posilňuje imunitný systém a silne oživuje celý organizmus. Pri masáži medom dochádza k odstraňovaniu toxínov z tela. Tie sa "vyplavujú" na povrch kože vo forme šedej žuvačkovitej hmoty, ktorá sa na záver umyje.

Detoxikačná procedúra sa skladá z troch po sebe idúcich medových masáží, medzi ktorými je asi týždňový časový odstup. Prvá masáž trvá 20min, druhá 40 a tretia 60 minút. Po jej skončení sa vačšinou dostavuje pocit uvoľnenia, zvýšenia vitality a prílevu novej životnej energie. Je vhodná hlavne na jar na celkové vyčistenie organizmu od toxínov.

 

Masáž lávovými kameňmi

Masáž lávovými kameňmi. Terapia s horúcimi kameňmi z lávy je starobylá liečebná metóda používaná tisícročia. Ľudia používali kamene už pred viac ako 7000 rokov, pre ich schopnosť pomáhať liečiť, odstraňovať bolesť, pre schopnosť stimulovať acubody a meridiány, za účelom energeticky vyrovnávať ľudské telo.

 

Exotické masáže

 

Reflexná masáž chodidiel

Reflexná masáž chodidiel. Masáž celej plochy chodidla má veľký význam, nakoľko vlastne stimuluje ozdravovacie procesy celého tela. Kladné výsledky sa dosahujú prakticky ihneď po ukončení liečebnej metódy a to uvoľnením a prekrvením nôh a následným úplným zrelaxovaním klienta. 

Pozitívnych účinkov reflexnej masáže chodidiel je niekoľko: dobre pôsobí u klientov s poruchami pohybového systému, môže ovplyvniť aj úspešnosť liečebného telocviku, úspešne sa využíva aj ako protistresová liečba, možno ňou odstrániť nerovnováhu medzi vnútornými orgánmi, zmierňuje bolesti, dodáva telu energiu, slúži aj na diagnostiku stavu vnútorných orgánov. Čas masáže reflexných plôšok pohybového aparátu i vnútorných systémov na chodidlách je cca 50 minút.

 

Thajská masáž

Thajská masáž. Táto staroveká masáž má svoj pôvod v Indii. Jedná sa o celotelovú masáž, pri ktorej pravidelnými, presne smerovanými tlakmi maséra dochádza k výmene energie a nastoleniu rovnováhy v tele. Masáž tlakových bodov odstraňuje blokády, obnovuje zdravie a psychickú pohodu, pomáha pri bolestiach hlavy, migrénach, posiluje nervový systém, odstráňuje bolesti kĺbov, chrbtice, svalov a tkanív, zvyšuje pohyblivosť, priaznivo ovplyvňuje cirkuláciu krvi a lymfy a zlepšuje vylučovanie toxických látok z tela. Prevádza sa na špeciálnej podložke, pri masáži má klient na sebe ľahký a pohodlný odev. Podľa priania trvá masáž až 80 minút. Tradičná thajská masáž je určená pre každého, pretože je vynikajúcou prevenciou pred ochoreniami a prostriedkom k dosiahnutiu dobrej fyzickej kondície a psychickej pohody.

 

Ezoterické masážé

 

Kraniosakrálna terapia

Kraniosakrálna terapia (cranio – lebka, sacrum – krížová kosť) je celostné, jemné, ale pritom veľmi účinné neinvazívne ošetrenie. Jemným dotykom vylaďuje kraniosakrálny rytmus, pulzujúci hlboko vo vnútri nášho fyziologického systému. Táto vnútorná hybná sila sa nazýva aj „primárne dýchanie“. Terapia prináša hlboké fyzické i emocionálne uvoľnenie a súčasne aktivizuje samoozdravné procesy organizmu. 

 • Odporúča sa pri strese, napätí, poruchách koncentrácie,
 • na posilnenie imunitného systému a vitalizáciu organizmu,
 • pri migrénach, bolestiach hlavy, chrbtice, kĺbov i svalov,
 • pri problémoch s dýchacími cestami, s alergiami, astmou, prinosovými dutinami,
 • pri škúlení, rôznych poruchách zraku, hučaní v ušiach, problémoch s rovnováhou,
 • pri škrípaní zubov, zubnej neuralgii, problémoch so sánkou a čeľustnými kĺbmi,
 • pri nespavosti, chronickej únave, depresiách, emocionálnych a mentálnych poruchách,
 • na uvoľnenie blokád vzniknutých v dôsledku úrazov i emocionálnych zranení,
 • je výborná ako doplnok poúrazovej a pooperačnej rekonvalescencie,
 • dodáva energiu pre životné zmeny a vyjadrenie seba samého.

 

Pre koho je terapia určená: Kraniosakrálna terapia je zameraná na harmonizáciu celej osobnosti, preto môže pomôcť komukoľvek. Dôležité je, aby ošetrovaný chcel pomôcť sám sebe. 

Je vhodná aj pre ženy v priebehu tehotenstva, pretože uvoľňuje psychiku i telo a mobilizuje množstvo prirodzených adaptačných procesov tela, pri nepostupujúcom pôrode, aj v období šestonedelia.

Na ošetrenie pozitívne reagujú aj starší ľudia, ktorí sa po ošetrení stávajú pohyblivejší, vitálnejší, zvyšuje sa ich imunita a intelekt.

Deťom okrem vyššieuvedeného pomáha pri poruchách učenia, sústredenia, pozornosti, hyperaktivite, dyslexii, nočnom pomočovaní atď.

Ako prebieha: V priebehu ošetrenia, ktoré trvá cca 60 minút, leží oblečený klient na masážnom stole na chrbte. Ošetrenie samotné spočíva v jemných dotykoch, ktorým sa pôsobí na kosti lebky, hrudnej, brušnej, panvovej oblasti a na tých telesných štruktúrach, ktorých napätie ovplyvňuje stav ostatných orgánov.

 
Rezervuj si termín! Masáž ako darček

V predaji:

 • Darčekové poukážky (10-50€)
 • Detoxikačné náplaste (16€)
 • Francúzske parfémy YODEYMA (100ml za 22,90€)Akcie:

Každá 5 masáž zadarmo!

Masáž ako darček

Meno*:

Email*:

Hodnota poukážky:

Počet kusov:

Adresa

×